Yükleniyor

Bize ulaşın : +90 224 372 44 40

Orta Avrupa Turu 11 Günde 10 Ülke (24.06.2017)

850 € Talep Formu

ORTA AVRUPA TURU  

10 Gece 11 Gün 

24 Haziran Hareketli

Bükreş - Budapeşte – Bratislava – Viyana
   Prag – Numberk – Münih   – Slovenya (Lubiana) - Belgrad – Sofya

TÜM EKSTRA TURLAR DAHİL 850 EURO

1. Gün : HAREKET 24.06.2017

Belirtilen saatte Acemler Buski yanında buluşma ve yolculuğumuza başlamak üzere  Kapıkule sınır kapısına doğru hareket. Pasaport ve gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından, Veliko Tırnovo’ya doğru yola çıkıyoruz.

2.Gün: Veliko Tırnovo  (Gece Bükreş Konaklama)

Öğlen saatlerinde yol üzerinde bulunan Altın kubbeli Rus Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Altın Kubbeli Rus Kilisesi, Ruslar tarafından yaptırılmıştır ve Bulgar halkına hediye edilmiştir. Bu sebeple Bulgar tarihinde çok önemli bir yere sahiptir. Altın Kubbeli Rus Kilisesi’ni ziyaretimizin ardından, Şıpka Tepesine doğru yola çıkıyoruz. Şıpka Tepesi; Osmanlı Rus savaşının en kanlı çatışmaların olduğu tepedir. Şıpka Tepesini gezdikten sonra küçük ve şirin açık alan şeklindeki Etira Etnografya müzesini ziyaret ediyoruz. Fotograf molasının ardından Veliko Tırnovo’ya varışımız ile birlikte şehir turumuz başlıyor. Benzersiz ve nadide mimarisi ile meşhur olan şehir olağanüstü doğası ile de gelen konuklarını etkiliyor. Tırnovo şehir turumuzda; Tsaravets Kalesi, Türk-Osmanlı mimarisine örnek evlerin bulunduğu Gurko Sokağı görülecek yerler arasındadır. Kale gezimizin ardından tüm şehir manzarası ve şehri 3 koldan bölen nehir manzarasına hakim restoranımızda dileyen konuklarımızla öğle yemeğimizi yiyoruz. Öğle yemeğimizin ardından şehir turumuzun 2. bölümü başlıyor. Bu bölüm; eski bir Osmanlı eseri olan hapishane müzesi, eski Türk-Osmanlı mimarisine örnek teşkil eden evlerin bulunduğu Gurko Sokağı ve halen yaşlı Türk ustaların el emeklerini sergiledikleri Samovodska Çarşısı “Çarların Şehri” olarak adlandırılan Veliko Tırnovo’da göreceğimiz en etkiliyici başlıca yerler arasındadır. Turumuzu tamamladıktan sonra Bükreş’e doğru hareket ediyoruz. Gece Bükreş’e varış, otelimize yerleşme ve dinlenmek için serbest zaman.

3.Gün: Bükreş   (Gece Budapeste’ye Yolculuk)        
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Bükreş turumuzu gerçekleştirmek için rehberimiz eşliğinde otelimizden ayrılıyoruz. Romanya’nın en büyük şehri ve başkenti olan Bükreş; ülkesinin kültür, endüstri ve yönetim merkezidir. Tarihi eserlerin yanı sıra geniş bulvarları, caddeleri, meydanları ile modern yüzü de etkileyicidir. Panoramik olarak başladığımız şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında; Bükreş'in en güzel ve en hareketli merkezi olan Cumhuriyet Meydanı, sütunlu cephesiyle dikkati çeken Romanya Büyük Kütüphanesi, Zafer Takı, Bükreş Üniversitesi Binası, Milli Tiyatro, Çavuşesku tarafından yaptırılan Parlamento Binası, Kraliyet Sarayı, Cretulescu Kilisesi, St. Stavropoleos Kilisesi ve Bükreş Kalesini sayabiliriz. Önemli tarih yapısına sahip olan Bükreş Kalesi;1459 yılından 18. Yüzyıl itibariyle gelişen ve nüfus olarak büyüyen bu şehir de gelişim süreci boyunca devrimler, yangınlar, yıkımlar ve savaştan kalan izler görmüştür. Bu sebeple Bükreş’in en önemli yapılarından biridir. Bükreş şehir turumuzun ardından Budapeşte’ye doğru yola çıkıyoruz( Yolculuğumuz gece 22:00 - 08:00). Sabah Budapeşte’ye varış, otelimize yerleşme ve dinlenmek için serbest zaman.

4.Gün: Budapeşte  (Gece Budapeşte Konaklama)
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Budapeşte’yi gezmek için rehberimiz eşliğinde şehir turumuza başlıyoruz. Macaristan’ın başkenti Budapeşte, Orta Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biridir. Macaristan’ın en büyük kenti olan Budapeşte ülkesinin ticari ve endüstri merkezidir. Köklü bir geçmişe sahip şehir geçmiş ve bugünün sentezi yapısı ve tarihi ile doğal güzellikleriyle hem Türkiye’den hem de dünyanın farklı topraklarından çok fazla turistin ziyaret ettiği bir yerleşim yeridir. Buda ve Peşte şehirlerinin birleşmesiyle oluşan Budapeşte ismini de bu iki kentin birleşiminden alır. Şehrin Buda bölümü şehrin eski ve daha soylu kısmıyken, Peşte ise kentin modern yüzünü yansıtmaktadır. 8 köprüyle bağlanan bu iki bölge zıtlıkların birleşimi olarak varlığını sürdürmektedir. Farklı kültürlere sahip farklı medeniyetlerin yaşadığı bu şehrin bilinen tarihi; Roma ile başlamaktadır. Gezimize Gellert Tepesi ile başlıyoruz. Ünlü Gellert Hamamları' nın da bulunduğu tepe tarihi anlamda önemli bir yere sahip. Ardından Margaret Adasını ziyaret ediyoruz. Tuna Nehri'nin ortasında bulunan bu ada da çok sayıda tarihi, dini yapıyı bulabilirsiniz. Turumuzun devamında St. Michael Kilisesi, Balıkçılar Burcu, Kale Tepesi, Andrassy Bulvarı, Gül Baba'nın Türbesi ve Vişegrad’ı geziyoruz. Şehir turumuzun ardından Bupateşte’deki otelimizde konaklıyoruz.

5.Gün: Bratislava(Slovakya)  (Gece Viyana Konaklama)     
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Budapeşte’den ayrılarak Eski Çekoslavakya’nın bir parçası olan Slovakya’nın başkenti Bratislava’ya doğru yola çıkıyoruz. Bratislava; hem Macaristan’a hem de Avusturya’ya sınırı olan bir şehirdir. Viyana’ya uzaklığı yaklaşık 70 km’dir. Gezimize Stare Mesto denilen tarihi şehir merkezinden, Barok tarzı yapıları gezerek başlıyoruz. Yaya olarak gezilen şehir merkezinin dar sokaklarını, meşhur heykellerini, meydanlarını keşfetmek çok eğlencelidir. Rybne Namestie caddesinden girdiğimizde çok güzel ağaçlıklı bir yolla karşılaşıyoruz. Yol boyunca heykeller, sokak kütüphanesi, sergilere rastlıyoruz. Cadde sonunda Hviezdoslavovo Namesti‘ye ulaşıyoruz. Yolun sonunda Ulusal Slovak Tiyatrosunu ziyaret ediyoruz. Ayrıca burada hediyelik eşya satan kulübeler sıralanmıştır. Hlavne Meydanı (Hlavné námestie) ‘na doğru ilerliyoruz.Bu meydanda bulunan Bratislava Şehir Müzesi (Múzeum Mesta Bratislavy) ,  Primatial Sarayı (Primaciálny Palác) da görülecek yerler arasındadır. Bratislava denilince, akla ilk insan heykelleri geliyor. Bir rögar kapağından poz veren Cumil adlı kanalizasyon işçisi heykeli (Man at Work) , şapkalı gülümseyen insan heykeli ve bu tür heykeller şehir merkezinin hemen her yerine serpilmiş durumda. Michalska sokağı boyunca yürüdüğünüzde karşınıza St. Michael Kapısı çıkıyor. Ortaçağ’dan kalma en eski 4 kapıdan birisidir. Kapıdan geçip dar bir aralıkta ilerledikten sonra bir köprü ile karşılaşıyoruz.1927 de inşa edilmiş olan köprüden geçildikten sonra eski ve yeni şehri ayıran bir meydana geliyoruz. Buradan devam edildiğinde Bratislava kalesine ulaşıyoruz. Yolun karşısında Capuchin Kilisesini gezdikten sonra, Tuna Nehri üzerinden olağanüstü manzaralı yollardan geçerek Viyana’ya doğru hareket ediyoruz. Gece Viyana’ya varış otelimize yerleşme ve dinlenmek için serbest zaman.

6.Gün: Viyana  (Gece Prag Konaklama 1. Gün)                                                                                                          

 Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Viyana şehir turumuza başlıyoruz. Birleşmiş Milletler, OPEC gibi uluslararası oluşumlara ev sahipliği yapan bu şehir,"Müziğin şehri" ve bunun yanı sıra "hayaller şehri" olarak biliniyor. Gezimizin ilk durağı Hofburg Sarayı. Hofburg Sarayı; en tanınmış imparatorluk sarayları arasındadır. Innere Stadt (İç Şehir) sınırları içerisindeki bu sarayda, Habsburg Hanedanı başta olmak üzere Avusturya tarihinin en zengin ve güçlü aileleri yaşamıştır.Ayrıca, Hitler de, İkinci Dünya Savaşı zamanlarında bu sarayın balkonundan bir konuşma yapmıştır. Hofburg Saray gezimizin ardından, geniş bahçeleriyle dikkat çeken Schönbrun İmparatorluk Sarayına doğru yol alıyoruz. Bu sarayın bahçesine bahçe demek biraz garip olur doğrusu. Kilometre karelerce alan içerisinde Avrupa'nın en eski hayvanat bahçesi, ve binbir çeşit bitkilerden oluşturulmuş adeta bir labirent şeklindedir. Sarayın içerisinde ise 1.441 oda vardır. Schönbrun İmparatorluk Sarayı gezimizin ardından, Belvedere Sarayı Kunsthistorisches Museum (Sanat Tarihi Müzesi), Museums Quartier, Technisches Museum (Teknoloji Müzesi), Heeresgeschichtliches Museum (Askerî Tarih Müzesi), Sigmund Freud Müzesi, Uhren Museum (Saat Müzesi), Tramvay Müzesi, Schmetterlinghaus (Kelebek Evi), Welt Museum (Etnoloji Müzesi), Matematik Müzesi, Mozarthaus (Mozart Evi), House of Music (Müzik Evi) ziyaret ediyoruz.Daha sonra şehrin büyülü atmosferinde vakit geçirmek için serbest zaman. Serbest zamanın ardından Prag’a doğru yola çıkıyoruz. Gece  Otelimize varış yerleşme ve dinlenmek için serbest zaman.

7.Gün: Prag  (Gece Prag Konaklama 2.Gün)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Prag şehrini gezmek için rehberimiz eşliğinde şehir turumuza başlıyoruz.  Bin Kuleler Şehri Prag, çeşitliliğin harika bir uyum içinde yükselebileceğini, eşsiz mimari yeteneğiyle bizlere sergiliyor. Bir tarafınızda Romanesk ve Gotik binalar yükselirken, başınızı başka bir yöne çevirdiğinizde modernizm ve kubizmin en yeni örnekleriyle karşılaşıyorsunuz. Bu kadar çok farklı stilin kusursuz bir bütün oluşturduğu Prag'ın caddelerinde yürürken, kulaklarınızda Mozart'ın 29. Senfoni'sini duyar gibi oluyorsunuz. Gezimize Palazkeho Namesti, St. Barbora Katedrali, Madencilik Müzesi, Bakire Meryem Katedrali, St. James Katedrali, Prag Kalesi, Yahudi Mahallesi, Charles Köprüsünü ile başlıyoruz. Unesco Dünya Mirası listesindeki ünlü Old Town Meydanı, Prag’ın en önemli turistik bölgesidir. Meydandaki 634 yıllık Astronomik Saat Kulesini ziyaret ediyoruz. Ardından Nehrin karşı yakasındaki Prag Kalesi ve vitraylarıyla ünlü St.Vitus Katedralini görüyoruz. Bunun yanı sıra Oyuncak Müzesi ve Opera Binası da ziyaret edilecek yerler arasındadır.Şehir turumuzun ardından serbest zaman. Serbest zaman sonrası belirtilen noktada buluşma ve Prag’da  kaldığımız otelimize doğru hareket ediyoruz.

8. Gün Prag  (Gece Münih Konaklama)

 Karlovy Vary - Otelde kahvaltidan sonra, yaklasik iki saat mesafedeki Karlovy Vary, kaplıcalar diyarına yola çıkıyoruz. IV. Charles tarafından av sırasında keşfedilen şifalı sular şehri. Bir çok dünyaca unlu yazar, düşünür, besteci ve devlet adamları tarafından ziyaret edilmiştir, bizim için de en önemlisi 1918 yılında Atatürk’ün tedavi amaçlı geldiği şehir. Uluslar arası Film Festivali ve ünlü Çek içkisi Becherovka ile de tanınan Kalovy Vary’de toplam 12 tane sıcak su kaynağı bulunuyor. Belirlenmiş serbest zaman sonunda Münih’e doğru hareket ediyoruz. Otelimize varış yerleşme ve serbest zaman.

9.Gün: Münih  (Gece Lubiana Konaklama)     
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Nürnberg ve Münih gezimiz için yola çıkıyoruz. Almanya’nın Bavyera eyaletinin en büyük 2.şehri olan Nürnberg, tarihi eski şehri, müzeleri, hayvanat bahçesiyle ünlü kentlerden birisidir. Roma İmparatorluğu zamanında ise bu şehre “Hazine Sandığı” denilmekteymiş.Ayrıca Dünyanın en büyük oyuncak fuarı burada yapılıyor. Sokaklarda dolaşırken çoçuk olmanıza gerek yok. 7’den 70’e herkesin ilgisini çeken çok güzel oyuncak dükkanlarına bakmaktan kendinizi alamayacaksınız. Gezimize ilk olarak St. Lorent Katedrali ile başlıyoruz. Eski şehir içerisinde yer alan St. Lorent Katedrali kentin en mistik ve en tarihi binalarından birisidir. Girişinde iki uzun kulesi olan kilisenin işlemeleri görülmeye değer. Nürnberg Kalesi Avrupa’nın en etkileyici ve sağlam kalmayı başarmış şehir surlarından biridir. Daha sonra Nürnberg Mahkeme Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Hitler toplama kampının bulunduğu alan bugün müze haline getirilmiştir. Müzede II. Dünya Savaşı’nın vahşetini tüm yüzüyle görüyorsunuz. Kentin panoramik görüntüsüne bakmak isteyenler için, gözetleme kulesi iyi bir seçenek sunmaktadır. Nürnberg şehir turumuzun ardından Münih şehrine doğru yola çıkıyoruz. Münih şehir turumuza, St Peter Kilisesi, Eski belediye sarayı Altes Rathaus, yeni belediye sarayı Neues Rathaus binaları ile başlıyoruz. Neues Rathaus binasının kulesinde, saat oniki de, cephedeki figürlerin gösterisini izleme sanşını bulabiliriz. Marienplatz Meydanı, Kaufinger Caddesi, Frauen Kirche yani Dom Kilisesi, St Michael Kilisesi gezilecek yerler arasındadır. Münih şehir turumuzun ardından Slovenya’ya doğru hareket ediyoruz. Slovenya’ya varış otelimize yerleşme ve dinlenme için serbest zaman.

10.Gün: Slovenya (Lubiana)  (Gece Belgrad Konaklama)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Slovenya (Lubiana) gezmek için rehberimiz eşliğinde şehir turumuza başlıyoruz. Adriyatik denizinde yer alan Slovenya (Lubiana) 2016 European Green Capital Ödülü’ne sahiptir. Kent, yeşilliği ve doğal alanlarıyla öne çıktığı kadar, Lubiana Nehri’nin ve tarihi eserlerinin güzelliğiyle de tamamlanmış durumda. Keyifli bir yürüyüş yaparcasına geziyoruz şehri. Lubiana, doğal güzelliklerinin yanı sıra bir kültür şehridir. Eski ve Yeni şehir olarak ayrılan iki bölge de gezilip görülesi yerlere ev sahipliği yapıyor ve sevimli yeşil şehir olarak aklınıza kalmak üzere keşfedilmek için bizleri bekliyor. Slovenya turumuz da; Bled Gölü başta olmak üzere Postojna Mağarası, Skocjan Mağarası, Triglav Doğal Parkı, Bohinj Gölü, Triple Nehir, Tivoli Parkı, Julian gölü, Bled Kalesi, Triglav, Slovenya Ulusal Müzesi ve Pivka Mağarası görebileceğimiz doğal güzellikler arasındadır. Slovenya şehir turumuzun ardından Belgrad’a doğru hareket ediyoruz. Belgrad’a varış otelimize yerleşme ve dinlenmek için serbest zaman.

11.Gün: Belgrad (Gece Sofya Konaklama)                                                                                                   

Sabah kahvaltımızın ardından Belgrad şehrini gezmek için rehberimiz eşliğinde şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuz esnasında, Türk döneminin muhteşem oyma tavanları ile süslü Eski Saray, Bin yıl anıtı,Sava Nehri'nin Tuna'ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmed'in uğruna yaralandığı, ama fethinin Kanuni Sultan Süleyman'a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi, Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa'nın türbesi, Bayraklı Camii görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Tuna ve Sava Nehri tekne turuna katılabilirler.(10 EUR). Turumuz ardından Sofya’ya doğru hareket ediyoruz. Gece Sofya’daki otelimize varış ve yerleşme.

12. Gün: Sofya - Plovdiv - İstanbul  (Türkiye’ye Dönüş)

Sabah kahvaltımız ardından Sofya panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik şehir turumuz sırasında görülecek yerler arasıında; Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali, Milli kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski kraliyet Sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji müzesi, Eski Sofya - Sendika şehri, Rotonda Kilisesi bulunmaktadır. Daha sonra meclis binasının yanından yürüyerek Sofya Heykeli’ne panoramik bakış ve fotoğraf molası veriyoruz. Şehrin simgesi olan Banyabaşı Camisi’ni ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz ve Filibe’ye doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğumuzun ardından şehir turumuza başlıyoruz. Filibe; 4000 yılık geçmişe sahip bir kent olarak; günümüzün modern binaları ve eski çağların mimarisini birleştiren güzel bir şehirdir. Kentte en çok ilgi çeken yer şüphesiz Nebet Tepe mevkiinde yerleşik konumda hala varlığını sürdüren  “Eski Plovdiv” - adında şehrin en eski bölümüdür. Filibe şehir turumuz sırasında görülecek yerler arasında; şimdilerde Etnografya Müzesi olarak hizmet veren Argır Kuyumcuoğlu’nun evi, Plovdiv’e özel en mükemmel simetrik ev örneği ve orijinal ev düzenlemesiyle günümüzde her türlü kültüler faaliyetlere ev sahipliği yapmakta olan Balabanov Evi ve Georgi Mavridi`nin evi, Eski Roma çağından kalma Roma Amfi Tiyatrosu, Roma Stadyumu, , Hisar Kapı, Kaleiçi Mahallesi ve Hindliyan Müzesi, Türk mimarisiyle oldukça ilgi çeken Cuma Camii, Plovdiv`in en eski kiliselerinden Aya Konstantin, Elena ve Aya Nedelya kiliseleri bulunmaktadır. Kısa süreli serbest zamanın ardından Bursa’ya dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gerekli molalar verilerek süren yolculuğumuz sonrası, Bursa’ya varış ve Nejdet Turizm’in bir başka turunda beraber olmak dileklerimizle tur sonu.

 

4-5*OTELLER ODA KAHVALTI
İki yada Üç kişilik odalar da kişi başı ücret : 850 EUR
Tek kişilik oda da konaklama                        : 1050 EUR
 

 Fiyata Dahil Olan Hizmetler 
* Lüks otobüsler ile ulaşım, 
* Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,
* 4*- 5* lı otellerde oda kahvaltı konaklama,
* Programda belirtilen panoramik şehir turları.

 Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Müze ve ören yeri giriş ücretleri,
* Otelde alınan ekstralar,
* Tüm kişisel harcamalar,
* Öğle yemekleri ve aksam yemekleri,
* SCHENGEN VİZESİ ve hizmet bedeli 120 €  (YEŞİL PASAPORT SAHİPLERİ VİZEDEN MUAFTIRLAR),
* Yurtdışı çıkış harcı 15 TL,
* Yurtdışı seyahat sağlık sigortası (15 € ).

Orta Avrupa Turu 11 Günde 10 Ülke (24.06.2017)

4-5*OTELLER ODA KAHVALTI
İki yada Üç kişilik odalar da kişi başı ücret : 850 EUR
Tek kişilik oda da konaklama                        : 1050 EUR
 

 Fiyata Dahil Olan Hizmetler 
* Lüks otobüsler ile ulaşım, 
* Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,
* 4*- 5* lı otellerde oda kahvaltı konaklama,
* Programda belirtilen panoramik şehir turları.

 Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Müze ve ören yeri giriş ücretleri,
* Otelde alınan ekstralar,
* Tüm kişisel harcamalar,
* Öğle yemekleri ve aksam yemekleri,
* SCHENGEN VİZESİ ve hizmet bedeli 120 €  (YEŞİL PASAPORT SAHİPLERİ VİZEDEN MUAFTIRLAR),
* Yurtdışı çıkış harcı 15 TL,
* Yurtdışı seyahat sağlık sigortası (15 € ).

Tüm Yorumlar

İlginizi çekebilir?

Tur Bilgileri Fiyat
KURBAN BAYRAMINA ÖZEL BULGARİSTAN ROMANYA TURU

KURBAN BAYRAMINA ÖZEL BULGARİSTAN ROMANYA TURU

280 € Turu İncele
12 EKİM KALKIŞLI GRAND UKRAYNA TURU (VİZESİZ) KREDİ KARTINA 5 TAKSİT İMKANI

12 EKİM KALKIŞLI GRAND UKRAYNA TURU (VİZESİZ) KREDİ KARTINA 5 TAKSİT İMKANI

329 € Turu İncele
BÜYÜK BALKAN TURU 7 GECE 8 GÜN 20.07.2018 TARİHİNDEN İTİBAREN

BÜYÜK BALKAN TURU 7 GECE 8 GÜN 20.07.2018 TARİHİNDEN İTİBAREN

399 € Turu İncele
KURBAN BAYRAMINA ÖZEL Uçaklı Arnavutluk Makedonya Kosova Turu (VİZESİZ)

KURBAN BAYRAMINA ÖZEL Uçaklı Arnavutluk Makedonya Kosova Turu (VİZESİZ)

349 € Turu İncele